
Yritysmaailma-lehdet yhdistyvät – näkyvyys kasvaa Pohjois-Savossa ja Pohjois-Karjalassa

02.01.2025 | Yrityselämässä tapahtuu
Vuonna 2025 Yritysmaailma palvelee asiakkaitaan entistäkin paremmin. Yhdistämme Pohjois-Karjalan ja Savon julkaisut ja kohdennettu jakelumme laajenee kattamaan Pohjois-Karjalan ja Pohjois-Savon yhdessä. Ajankohtaisen yritysrekisteritiedon mukaan alueella toimii reilut 25 000 alle 50 henkilöä työllistävää yritystä.
Asiakkaanamme hyödyt uudistuksesta tavoittamalla aiempaa suuremman joukon yrityspäättäjiä sekä eri alojen ammattilaisia. Sinä osaat, me kerromme sen!
Vuoden 2025 alussa Pohjois-Savon ja Pohjois-Karjalan Yritysmaailmassa ovat yritysten ajankohtaisten aiheiden lisäksi esillä uudis- ja korjausrakentaminen sekä kiinteistöalan palvelut. Nämä teemat liittyvät Kuopiossa 22.–23.2. järjestettäviin Rakenna ja Asu -messuihin.
Viime syksynä hioimme näköislehtiemme luettavuutta. Yksittäiset artikkelit aukeavat näköislehdistä nyt helposti luettavaan muotoon klikkaamalla tekstin korostettua alkuosaa.
Verkkosivuillamme voit tutustua monipuoliseen uutistarjontaamme ja näköislehtien laajaan valikoimaan.
Haluatko oman yrityksen esille tähän?
Katso myös tämä

Askola tarjoaa teollisuudelle tilaa kasvaa
Askolan kunnan vahvuuksia ovat saavutettava sijainti, joustava kaavoitus ja tiivis yhteistyö yritysten kanssa.
Teollisuus, Yrityselämässä tapahtuu

Kaksi alueellista rakentajaa kasvaa yritysjärjestelyllä valtakunnalliseksi
Pohjois-Suomessa toimiva Rave Rakennus Oy tulee osaksi Rakennustoimisto K. Tervo -konsernia
Yrityselämässä tapahtuu, Rakentaminen
