
Suomalaistunut Conexx rakentaa haluamasi hallin

19.10.2018 | Teollisuus
Hollantilainen teräshalleja valmistava Conexx® Holding B.V. on nyt osittain suomalaisessa omistuksessa, kun Isossakyrössä toimiva perheyritys Westmoor osti siitä kolmanneksen.
– Täytin äskettäin 50 vuotta. Mietin, että mitä vielä teen. Jatkanko kuten tähän saakka, kun menee ihan hyvin ja pärjätään, vai vieläkö kerran, pojat. Päätin, että vielä kerran, pojat! Sellainen pohjalainen piikki iski tuolta jostakin selkäpiistä, kuvailee Westmoorin yrittäjä ja Conexxin myyntijohtaja Jarkko Kivelä.
– Olen saanut tosi paljon positiivista palautetta tästä tempustani. On mielenkiintoista, että näinkin paljon kiinnostaa se, kun ostetaan ulkomaalaista yritystä Suomeen. Se on niin harvinaista vissihin.
Lue koko artikkeli näköislehdestä sivulta 13. Teollisuusuutiset 5/2018Haluatko oman yrityksen esille tähän?
Katso myös tämä

IMAGINE the Citiverse -tapahtuma rakentaa perustaa tulevaisuuden älykaupungeille 27.–28.5.2025
Tampereella jo toista kertaa järjestettävä IMAGINE the Citiverse -tapahtuma kokoaa yhteen älykaupunkien kehittäjät ja teknologia-asiantuntijat ympäri maailmaa.
Yrityselämässä tapahtuu, Teollisuus

St1 rakentaa biokaasun jalostus- ja nesteytyslaitoksen Ruotsiin
St1 jatkaa biokaasutankkausverkostonsa laajentamista Pohjoismaissa tämän uuden nestemäisen biokaasun tuotannon jakelua varten.
Yrityselämässä tapahtuu, Teollisuus