Pyydä tarjous

Suomen Sairaalatekniikan yhdistys – toimivien sairaaloiden puolesta

Digipalvelut
03.02.2020 | Sosiaali- ja kuntatalous
Vuonna 1995 perustetun Suomen Sairaalatekniikan yhdistyksen tarkoituksena on yhdistää Suomen sairaaloissa ja terveydenhuoltolaitoksissa toimivat teknisen alan henkilöt ja edistää heidän ammattitaitoaan, ammatillista toimintaansa ja osaamistansa. Ammattilaisten jakamien kokemusten, tiedon ja taidon yhtenä tärkeänä tavoitteena on toimivat terveydenhuoltolaitosten kokonaisratkaisut. Yhdistys toimii ja tekee tiivistä maailmanlaajuista yhteistyötä yli 40 maan vastaavan järjestön kanssa.Suomen Sairaalatekniikan päivät on yhdistyksen vuoden suurin Suomessa järjestettävä tapahtuma. Alan ammattilaiset ja asiantuntijat yhteen keräävä tapahtuma järjestetään tänä vuonna Seinäjoella 5.–6. helmikuuta, tapahtumapaikkana Seinäjoki Areena.Lue artikkeli näköislehdestä sivulta 32.Sosiaali- ja kuntatalous 1/2020